Freemium hry, keď zadarmo neznamená bez platenia

Ukazuje sa, že platené hry sú dnes menej výnosné ako hry, ktoré sú zadarmo. Paradox? Nemusí byť. Predstavte si situáciu, keď je hra k dispozícii bezplatne. Prečo ju nevyskúšať, o nič predsa nejde. Stiahnete si ju a až nahráte pár hodín, stáva sa postup v hre ťažším, a nakoniec sa objaví časový limit. Musíte nejakú dobu počkať, než hra dovolí dostať sa ďalej, pričom na začiatku šlo všetko rýchlo a hneď. Áno, je tu jedna cesta, ako postúpiť okamžite a užívať si nerušene hru – zaplatiť. 

Sú hry zadarmo zlé?

Nie nutne, ale mali by sa správne uchopiť. Je v poriadku mať možnosť podporiť vývojárov za ich prácu. Problémom je, keď hra vypestuje závislosť a, obzvlášť, keď sa k nej primieša utrácanie peňazí. Keď ide o deti, určite je na mieste opatrnosť a miera, je však na zváženie každého rodiča, či tento typ hier patrí do rúk ich dieťaťa. Dnešný online svet je k dispozícii všade – na prenosných i stolných počítačoch, tabletoch, v mobilných telefónoch. Je ľahké stratiť kontrolu nad hraním a prepadnúť závislosti, ktorú nie je ľahké rozoznať. 

Cieľom tohto článku nie je od týchto hier odrádzať, pretože i freemium do sveta hier patria. Článok je skôr upozornením pre tých, ktorý ho nepoznajú, a určite je dobré byť si vedomý toho, aké existujú riziká, a k čomu v týchto hrách môže dochádzať.
 

Pokračujte v čítaní článku na stránke Vĺčatá.sk

Zdieľajte tento článok

Návod pre rodičov

Odporúčané články

Hrajte sa spolu s deťmi

Kooperatívne hry, ktoré môže hrať rodič s dieťaťom.

V akých sociálnych sieťach sú deti?

Návod pre rodičov ako sa vyznať v sociálnych sieťach, ktoré používajú mladí.

Mama má demidž, Ema má hílera

Návod pre rodičov, ako sa nestratiť v hernom slovníku svojich detí.