Mama má demidž, Ema má hílera

Deti si v herných komunitách často osvojujú špecifické výrazy, ktoré k tomuto prostrediu patria. Väčšina slov predstavuje anglické výrazy, ktoré popisujú konkrétnu časť herných mechanizmov. Iné sú prebrané z klasických športov ako basketbal či futbal. Nemusíte sa teda báť, že vaše dieťa používa vulgarizmy alebo zakrýva nevhodnú komunikáciu. Práve naopak. Ak používa herné výrazy, už v mladom veku si osvojuje základy angličtiny.

Takže, keď budete počuť z izby vášho dieťa výkrik “si nooberský kemper” netreba sa zľaknúť. Pravdepodobne len označili protihráča, ktorý je noob, teda nováčik. A slovo kemper zase odkazuje na taktiku vyčkávania na strategickom mieste, odkiaľ prekvapí a ľahko porazí aj omnoho skúsenejších nepriateľov. Teda “kempí”.

Používa vaše dieťa slová, ktoré ste nikdy v živote nepočuli? Nieste sami! Tento návod pre rodičov vám priblíži videoherný dialekt.

Prečítajte si ho na www.vlcata.sk.

Zdieľajte tento článok

Herný slovník pre rodičov

Odporúčané články

Moderné možnosti výučby
Nové aplikácie a mobilné technológie môžu otvoriť dvere k moderným možnostiam výučby. A to môžeme uplatniť aj pri poruchách...
Deti na sociálnych sieťach – odporúčania pre rodičov
8 odporúčaní pre rodičov, ktorí púšťajú deti na sociálne siete. 
Freemium hry, keď zadarmo neznamená bez platenia
Návod pre rodičov, ako nastaviť pravidlá so svojím dieťaťom, aby si, na prvý pohľad bezplatné hry, užívalo bez negatívnych...