Spoznajte digitálne rodičovstvo

Ako môžete vzdelávať svoje dieťa?

Dáme vám užitočné tipy, ako naučiť deti správať sa vhodne na internete a pracovať s rôznymi informáciami. Prečítajte si, ako môžete zvýšiť bezpečnosť svojich detí na maximum.

Workshopy pre rodičov

Potrebujete našu pomoc? Radi prídeme za vami a bezplatne usporiadame workshop o nástrahách internetu a online bezpečnosti.

Vďaka našim školeniam sme poučili o online hrozbách a závislostí od internetu už viac ako 30 000 detí.

Prima Kids

Vďaka predplatenej karte Prima Kids máte vždy pod kontrolou to, kde sú vaše deti, keď nie sú s vami a čo robia na internete.

Bezpečný internet

Deti dnes trávia mnoho času na internete, či už hraním hier alebo navštevovaním rôznych stránok. Ochráňte ich pred nebezpečnými hrozbami internetu.

Ktoré otázky by vás ako rodiča mohli zaujímať?

Ako zabezpečím, aby moje dieťa nepozeralo v televízii nevhodné stanice?

Ak chcete zabrániť, aby sa dieťa v televízii nedostalo k nevhodným televíznym staniciam, môžete na to využiť takzvaný rodičovský zámok – teda heslo zabraňujúce dieťaťu pozerať TV stanice, ktoré rodič nepovažuje za vhodné. Sami si definujete TV stanice, ktoré chcete uzamknúť a tie bude možné sledovať až po zadaní rodičovského zámku.

Ako zistím, ako vystupuje moje dieťa na internete?

Praktické riešenie – vďaka aplikácii Parental Control, ktorú obsahuje Rodinný bezpečnostný balík od ESET, umožníte deťom slobodne objavovať internet a získate prehľad, aké stránky navštevujú. Viac na www.orange.sk/eset.

Ako zabezpečím, aby dieťa v mobile nesťahovalo obsah, ktorý je preň nevhodný?

Prístup na internet cez mobilný telefón je dnes už bežný. Aby sa nedostali na stránky, ktoré nie sú určené pre detské oči, môžete si v Orangei vyžiadať takzvaný ID kód. Ten pridelíme iba dospelému užívateľovi a pri prístupe na stránku s obsahom nevhodným pre mladistvých je potrebné zadať tento ID kód.

Ako zabezpečím, aby dieťa nepoužívalo môj mobil?

Mobilné telefóny väčšinou umožňujú zablokovať si prístup do zariadenia prostredníctvom telefónneho kódu, respektíve PIN kódu. Obvykle túto možnosť nájdete v nastaveniach telefónu, kde si zvolíte kód, ktorým prístup do zariadenia zamedzíte. Ochránite tak obsah svojho telefónu a zamedzíte aj vysokým faktúram, ktoré by dieťa mohlo „vyrobiť“ telefonátmi, posielaním správ či sťahovaním platených aplikácií.

Užitočné rady

Spoznajte užitočné tipy, ako ochrániť deti na internete.

Prečítajte si naše príbehy spolu so svojím dieťaťom a zistite kto sme.

Lepšie raz vidieť než stokrát počuť. Pozrite si videá s radami od garantky projektu Deti na nete.

Spravte si s deťmi krátke testy o internete a zistite, ako rozmýšľajú a či potrebujú poradiť.

Zavolajte nám a my vám radi dáme odpoveď na otázky, s ktorými si neviete dať rady.

Zistite, ako zabrániť, aby sa dieťa nesledovalo nevhodné televízne stanice, nesťahovalo nevhodný obsah, ako ho ochrániť na internete či iné témy.

Odporúčané články

10 zásad pre dobré „technologické rodičovstvo“
Rodičia aj deti trávia na internete v dnešnej dobe pomerne veľa času. Naučte svoje deti objavovať internet bezpečne a osvojte si...
Som rodič a čo s tým?
Podporujeme rodičov i deti v zodpovednom používaní digitálnych médií
Deti na sociálnych sieťach – odporúčania pre rodičov
8 odporúčaní pre rodičov, ktorí púšťajú deti na sociálne siete.