Workshopy pre rodičov

Naučte sa pomocou nášho bezplatného workshopu viac o bezpečnosti využívania digitálnych médií, aby ste mohli naučiť aj vaše deti používať ich správne a zodpovedne.

Radi vám pomôžeme riešiť tieto situácie na bezplatných workshopoch vedených detskou psychologičkou Máriou Tóthovou Šimčákovou alebo s ňou spolupracujúcimi špecialistami.

Špecialisti komunikujú na témy, s ktorými sa stretávajú deti aj dospelí každý deň pri práci s internetom a ktoré je potrebné kvôli bezpečnosti v online svete pravidelne otvárať. Okrem internetu sa workshop dotýka aj tém mobilných telefónov, kyberšikany či výberu vhodného obsahu, či už ide o televízne programy alebo online stránky.

Vďaka našim školeniam sme poučili o online hrozbách a závislostí od internetu už viac ako 30 000 detí.

Povedali o workshopoch

Pomohlo mi, keď nám psychológ vysvetlil, že je potrebné zvažovať, aké fotky na internete zverejňujeme a že nemáme dávať svoje telefónne číslo kamošom, s ktorými si len píšeme. Spolužiačka na to doplatila, stále jej vypisoval nejaký chalan s čudnými návrhmi. Začala som si vďaka tomu uvedomovať, že istá anonymita na internete je fakt zradná.

– Žiačka osemročného gymnázia

Kontaktujte nás

Páčil by sa vám takýto workshop?


Odporúčané témy na workshopy

Hranice

Čo dovoliť a čo nie? Pravidlá používania technologických hračiek, časový limit, následky porušenia pravidiel, nedigitálne zóny doma.

Bezpečnosť

Ako zabezpečím, aby sa dieťa vyhlo nevhodnému obsahu? Kedy je potrebný dozor, vytváranie prístupov, sťahovanie hier, aplikácii, obsahu, rodičovská kontrola.

Pozitívny príklad

Aký mám vzťah k technológiám ako rodič? Kvalitne strávený čas s dieťaťom, napodobňovanie, pozitívne využitie internetu, vzdelávanie s internetom, rozvíjanie záujmov a technologických zručností.